Pereiti prie turinio Skip to footer

Kada verta tapti PVM mokėtoju?

PVM (Pridėtinės vertės mokestis) statuso svarstymas gali būti lemiamas žingsnis verslo plėtrai. Kaip verslininkas, svarbu suprasti, kada verta tapti PVM mokėtoju ir kokie privalumai bei įsipareigojimai su tuo susiję ir kada tokį žingsnį reikėtų apsvarstyti.

Didelės Apyvartos Ir Didelis Pirkėjų Srautas

Jeigu Jūsų verslas yra linkęs į didelę apyvartą ir turite nuolatinį didelį pirkėjų srautą, tapti PVM mokėtoju gali būti logiškas žingsnis. Tai leis Jums gauti PVM iš savo pirkėjų, tačiau prisidės ir nauji administraciniai įsipareigojimai.

Verslo plėtra užsienyje:

Tapti PVM mokėtoju gali būti svarbu, jeigu planuojate plėsti savo verslą užsienyje. Tai padeda lengviau tvarkyti sandorius su užsienio klientais ir partneriais.

Privalomųjų įsipareigojimų atlikimas

Kai kurioms veiklos sritims gali būti privaloma tapti PVM mokėtoju pagal įstatymus. Pavyzdžiui, tam tikros paslaugos ar prekės gali turėti privalomumą registruotis PVM mokėtojais.

PVM grąžinimo galimybė

Tapant PVM mokėtoju Jums atgausite atgal sumokėtą PVM perkant prekes ir paslaugas. Tai gali būti finansiškai naudinga, ypač didinant verslo mastą.

Kada svarbu apsvarstyti dėl PVM mokėtojo statuso?

Sprendimą tapti PVM mokėtoju svarbu atsižvelgti į verslo specifiką, augimo perspektyvas ir administracines sąnaudas. Svarbu atidžiai apsvarstyti privalumus ir trūkumus bei konsultuotis su buhalteriu arba verslo konsultantu.

Bendrai, tapti PVM mokėtoju gali būti strateginis sprendimas verslo plėtrai, tačiau jį reikėtų priimti tik gerai apgalvotai.